Податотека:Википедија на вашиот факултет.svg

Од Викимедија Македонија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 126 × 152 пиксели, големина: 43 КБ)

Оваа податотека е од Ризницата и може да се користи во други проекти. Описот од нејзината описна страница е прикажан подолу.

Опис

Опис
Македонски: Лого на викиобразовниот програм на Викимедија Македонија наречен „Википедија на вашиот факултет
English: Logo of the Macedonian Wikipedia Education Program "Wikipedia At Your University" run by Wikimedia Macedonia.
Датум (UTC)
Извор Оваа податотека е изведена од: WikipediaEducationProgramLogo.svgWikipediaEducationProgramLogo.svg
Автор


Applications-graphics.svg
Ова е ретуширана слика, што значи дека е дигитално променета (обработена) од изворната верзија. Обработки: Translated into Macedonian. Оригиналот може да се види тука: WikipediaEducationProgramLogo.svg. Обработил: Bjankuloski06en.

Лиценцирање

Јас, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следнава лиценца:
w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 3.0 Нелокализирана.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.

Изворна евиденција за подигањето

This image is a derivative work of the following images:

Uploaded with derivativeFX

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна15:56, 22 март 2012Минијатура на верзијата од 15:56, 22 март 2012126 × 152 (43 КБ)Bjankuloski06en== {{int:filedesc}} == {{Information |Description={{mk|1=Лого на викиобразовниот програм на [http://mk.wikimedia.org Викимедија Македонија] „[http://mk.wikimedia.org/wiki/Википедија_на_в...

Следниве 2 страници ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката