Податотека:Wikimedia Conference 2013-04-19 11.JPG

Од Викимедија Македонија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(3.742 × 2.494 пиксели, големина: 2,07 МБ, MIME-тип: image/jpeg)

Оваа податотека е од Ризницата и може да се користи во други проекти. Описот од нејзината описна страница е прикажан подолу.

Опис

Опис
English: Wikimedia Conference 2013 in Milan: Friday.
Датум
Извор сопствено дело
Автор Niccolò Caranti
Personality rights
Иако делово е под слободна лиценца или во јавна сопственост, прикажаното лице може да има права права кои правно ограничуваат извесни негови употреби доколку нема дозвола за таква употреба од прикажаните лица. Во вакви случаи, треба да имате писмена согласност или друг вид доказ за одобрение за да бидете правно заштитени. Иако не е обврзан, подигачот може да ви помогне со прибавувањето на таков доказ. Погледајте го општото одрекување од одговорност за повеќе информации.

Лиценцирање

Јас, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следнава лиценца:
w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 3.0 Нелокализирана.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна18:56, 6 мај 2013Минијатура на верзијата од 18:56, 6 мај 20133.742 × 2.494 (2,07 МБ)JaqenUser created page with UploadWizard

Следниве 2 страници ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци