Разговор:Финансиски план за 2011

Од Викимедија Македонија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Одливи[уреди]

Буџетот не е лош, само што имам забелешка околу одливите за конференцијата во Берлин и за Викиманија. Имено, за Викиманија се доделуваат стипендии, без кои мислам дека не се исплати да се исплатат толку пари и некому да му се плати учеството таму. А за Берлин, може да се помине слично како и минатата година, кога немавме среќа.--Kiril Simeonovski 21:59, 13 јануари 2011 (CET)Одговори[одговори]