Придонеси на корисникот 114.130.180.8

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Оваа IP-адреса е моментално глобално блокирана. Подолу е наведен најновиот дневнички запис:

  • 21:45, 28 септември 2022: علاء (meta.wikimedia.org) глобално го блокираше корисникот 114.130.180.8 (истекува на 28 декември 2022 во 21:45 ч., само анонимни) (Open proxy: See the help page if you are affected: request)
Пребарување на придонесиприкажисобери
⧼contribs-top⧽
⧼contribs-date⧽

Не се пронајдени промени што одговараат на овој критериум.