2010.12.01. Учество на конференцијата е-society.mk 2010

Од Викимедија Македонија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Слободан Јаќоски, потпретседател на Викимедија Македонија, учествуваше на тркалезната маса која се одржа во рамките на шестата по ред меѓународна конференција е-Општество.Мк на тема е-Влада за зголемена ефикасност и транспарентност. Настанот се одржа во хотелот Холидеј Ин во Скопје на 1 декември 2010 година, во организација на Фондацијата Метаморфозис.

На тркалезната маса на тема Мултисекторска соработка како клуч за успешно спроведување на е-влада, се постави прашањето за нејасниот статус на авторските права на податоците објавени на веб-страните на јавниот сектор.

Надворешни врски

[уреди]

архива на вести ...