Разговор:Поштенски списоци

Од Викимедија Македонија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Потребно е да се постави соодветен опис на листите. Пример на lists.wikimedia.org за wikimedia-mk нема опис. Тоа може да прави забуна на оние кои би сакале да се зачленат.--Brest (разговор) 11:21, 22 септември 2012 (CEST)[одговори]

Додаден опис. --Misos (разговор) 09:39, 24 септември 2012 (CEST)[одговори]