GLAM

Од Викимедија Македонија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
GLAM
GLAM
Музеј на македонската борба
Зоолошка градина - Скопје

GLAM е акроним од англиски за Галерии/Galleries, Библиотеки/Libraries, Архиви/Archives и Музеи/Museums. Опфаќа и други институции во областа на културата како што се: театри, зоолошки градини, ботанички градини, јавни сервиси итн.

Активности на Викимедија Македонија[уреди]