Разговор со корисник:Kiril Simeonovski

Од Викимедија Македонија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Кирил, извештајот од обуката во Дебар треба да го направиш на посебна страница ако сакаш да има извештај. Таа страница каде имаш уредувано треба да е страница за веста дека ќе се одржи обука во Дебар. --Brest 15:34, 4 април 2011 (CEST)[одговори]

Слично и за конференцијата во Берлин.--Brest 15:34, 4 април 2011 (CEST)[одговори]

Википедија на вашиот факултет[уреди]

Кирил, ги имаш додадено настаните http://mk.wikimedia.org/w/index.php?title=%D0%92%D0%B8%D0%BA%D0%B8%D0%BF%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D1%98%D0%B0_%D0%BD%D0%B0_%D0%B2%D0%B0%D1%88%D0%B8%D0%BE%D1%82_%D1%84%D0%B0%D0%BA%D1%83%D0%BB%D1%82%D0%B5%D1%82&diff=1264&oldid=1242, може ли за секој од нив да создадеш извештај на посебна страница, со опис кој го држел предавањето, пред кого и слично, ако има некоја фотографија уште подобро.--Brest (разговор) 12:55, 17 јануари 2013 (CET)[одговори]