2011.01.15. Канал 103, гостување во отворена радио емисија

Од Викимедија Македонија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Претставници на Викимедија Македонија поканети се да учествуваат во отворената радио емисија Саботерија на денот кога се прославува 10 години од Википедија.

Радио емисијата е со почеток во 12.00 часот на Радио Канал 103.

Овде може да поставите прашање на кое би сакале да одговорат преставниците на Викимедија Македонија.


архива на вести ...