2011.01.26. „Галерија 7“ - „Вистината според Википедија“

Од Викимедија Македонија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

26 јануари 2011. Во култната скопска чајџилница, „Галерија 7“, со почеток од 20:30 часот ќе се прикаже документарниот филм „Вистината според Википедија“ (анг. The Truth According To Wikipedia) по што присустните ќе може да учествуваат во дебата за Википедија.

Настанот е во организација на Compressor и Викимедија Македонија.


архива на вести ...