2011.10.10. Алфа ТВ, гостување во контактната програма „Портик“

Од Викимедија Македонија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Претставници на Викимедија Македонија поканети се да учествуваат во контактната програма Портик по повод надминувањето на 50.000 статии на Македонската Википедија.

Контактната програма е со почеток во 09.45 часот.архива на вести ...