2011.10.10. МТМ Телевизија, гостување во програма

Од Викимедија Македонија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Претседателот на Викимедија Македонија, Димче Грозданоски поканет да учествува во телевизиска емисија на МТМ Телевизија по повод надминувањето на 50.000 статии на Македонската Википедија.

Емисијата е со почеток во 09.30 часот а ќе се емитува на 11 октомври 2011 година.архива на вести ...