2012.01.04. Сител ТВ, „Се повеќе статии на македонски јазик на Википедија“

Од Викимедија Македонија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изјава на Слободан Јаќоски за Сител ТВ, по повод достигнувањето на 53.000 статии на Википедија на македонски јазик и завршетокот на кампањата за донирање на финансиски средства на Викимедија Фондацијата.


архива на вести ...