2013.02.11 Презентација на Википедија и останатите проекти пред учениците од О.У. Христо Узунов

Од Викимедија Македонија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Со почеток во 14 часот во О.У. Христо Узунов се одржа презентација за on-line енциклопедијата Википедија и останатите проекти.

Теми[уреди]

  1. Википедија
  2. Викимедија
  3. Вики Технологија
  4. Уредување
  5. Македонија на Википедија

Презентер[уреди]

  • Мартин Колоски, ученик во О.У. Христо Узунов, активен уредувач на Викимедија проектите меѓу кои и Википедија на македонски јазик.
  • wikipedia username: M4r51n
  • email: martin-k@t-home.mk
  • twitter: @kmartinoh

Присутни[уреди]

Дел од учениците од О.У. Христо Узунов.

Галерија[уреди]