Податотека:20130226 (1) Intro.pdf

Од Викимедија Македонија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(1.754 × 1.239 пиксели, големина: 86 КБ, MIME-тип: application/pdf, 6 страници)

Оваа податотека е од Ризницата и може да се користи во други проекти. Описот од нејзината описна страница е прикажан подолу.

Опис

Опис
Македонски: Материјал од презентацијата и обуката за Википедија одржана на 26 февруари 2013 година на четири локации: ПМФ - Скопје, ФИНКИ - Скопје, УГД - Штип и УКЛО - Битола. Презентацијата е одржана пред студенти на педагошките факултети и администраторите на интернет клубовите низ Македонија.
Датум
Извор сопствено дело
Автор Brest

Лиценцирање

Јас, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следнава лиценца:
w:mk:Криејтив комонс
наведи извор сподели под исти услови
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело (придонесот) морате да го распространувате (објавувате) само под истата или складна лиценца на изворната.

Описи

Опишете во еден ред што претставува податотекава

Предмети прикажани на податотекава

прикажува

26 февруари 2013

bc8a8a3d217dc25a71992b41750e84d60cc06acb

1.239 пиксел

1.754 пиксел

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна11:38, 26 февруари 2013Минијатура на верзијата од 11:38, 26 февруари 20131.754 × 1.239, 6 страници (86 КБ)BrestUser created page with UploadWizard

Метаподатоци