Викиманија 2013

Од Викимедија Македонија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Wikimania-2013-banner.png

Викиманија 2013 ќе биде 9 Викиманија конференција, годишен настан за меѓународната Викимедија заедница. Ќе се одржи во Хонг Конг од 7 до 11 август, 2013.

Ве молиме посететеја официјалната веб страница за конференцијата http://wikimania2013.wikimedia.org/wiki/, за повеќе информации. Исто така ве молиме видете го нашиот настан на фејсбук, и официјалниот твитер акаунт за најновите ажурирања

Каде да се одржи следната Викиманија ?[уреди]

Погледнете ја оваа страна за деталите каде да се одржи Викиманијата во 2013, а особено победничката Хонг Конг

Претходни конференции[уреди]

Претходните конференции биле одржувани во: