Податотека:20130208 (7) Еditing.pdf

Од Викимедија Македонија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Оди на страница


Изворна податотека(1.754 × 1.239 пиксели, големина: 114 КБ, MIME-тип: application/pdf, 10 страници)

Оваа податотека е од Ризницата и може да се користи во други проекти. Описот од нејзината описна страница е прикажан подолу.

Опис

Опис
Македонски: Уредување на википедија
Датум
Извор сопствено дело
Автор Brest

Презентациски материјал од предавањето одржано на 8 февруари 2013 година преку видеоконференциски систем, на шест локации низ Македонија: во Скопје на ФИНКИ и ПМФ, во Битола на Техничкиот факултет, во Охрид на Факултетот за туризам и угостителство, во Штип на УГД и во Тетово на УКИМ


Лиценцирање

Јас, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следнава лиценца:
w:mk:Криејтив комонс
наведи извор сподели под исти услови
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело (придонесот) морате да го распространувате (објавувате) само под истата или складна лиценца на изворната.

Описи

Опишете во еден ред што претставува податотекава

Предмети прикажани на податотекава

прикажува

16 февруари 2013

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна07:47, 16 февруари 2013Минијатура на верзијата од 07:47, 16 февруари 20131.754 × 1.239, 10 страници (114 КБ)BrestUser created page with UploadWizard

Метаподатоци