Некатегоризирани страници

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Следните податоци се меѓускладирани, последен пат подновени во 17:59, 16 ноември 2019. Во меѓускладот се достапни највеќе 5.000 записи.

Подолу се прикажани до 36 ставки во опсег од 1 до 36.

Погледајте (претходни 50 | следни 50) (20 | 50 | 100 | 250 | 500).

 1. 2010.07.09.Присуство на Викиманија 2010
 2. 2013.02.11 Презентација на Википедија и останатите проекти пред учениците од О.У. Христо Узунов
 3. Board Decision from 15 July 2013
 4. Chapter Cooperation Agreement between Wikimedia Foundation and Wikimedia Macedonia
 5. GLAM
 6. Gangster
 7. Open Wiki GLAM of Serbia 2012 (извештај)
 8. Seo plan template
 9. Викиманија 2011 (извештај)
 10. Викиманија 2013
 11. Викимедија Македонија
 12. Викимедија движење
 13. Википедија во вашето училиште
 14. Википедија на вашиот факултет
 15. Во медиумите
 16. Второ годишно собрание на Викимедија Македонија
 17. Главна страница
 18. Записник од седницата на Собранието
 19. Записник од седницата на Третото годишно Собрание
 20. Игор Димов
 21. Книга на членови
 22. Презентација на македонската Викизаедница на DIY фестивал
 23. Присуство на Викиманија 2010/целосен извештај
 24. Програмски план за 2010
 25. Програмски план за 2011
 26. Програмски план за 2012
 27. Програмски план за 2013
 28. Проект „Македонија на Википедија“
 29. Проекти
 30. Регистрација на Викимедија Македонија во ЦРМ
 31. Снежана Штрковска
 32. Соопштение за јавноста 03.05.2011.
 33. Соопштение за јавноста по повод 50.000 статии на Википедија на македонски јазик
 34. Соопштенија за јавноста
 35. Тони Ристовски
 36. Трето годишно собрание на Викимедија Македонија

Погледајте (претходни 50 | следни 50) (20 | 50 | 100 | 250 | 500).